Taktiliniai objektai

  • Prekės kodas: ZE-TAKTILINIAI
  • Ar turime: Klausti vadybininko

Papildoma informacija:

Kas yra taktiliniai?

Taktiliniai objektai turi iškilusias linijas bei kitus žymėjimus, kuriuos liesdami aklieji ir silpnareigiai supranta kas yra atvaizduojama.

Tokiu būdu neregiai savarankiškai gali susiorientuoti vidaus ar lauko erdvėje pvz., rasti ieškomą pastatą, įėjimą, jo viduje rasti reikalingą kabinetą, suprasti kaip išdėstyta laukimo salė, paskaityti svarbią informaciją, eiti turistiniu maršrutu, rasti lankytinas vietas, paminklus ir kt.
Taktilinės priemonės tai:

Brailio ženklai ir etiketės;
vedantys takai;
planai, žemėlapiai, 3D maketai;
schemos ir diagramos;
informaciniai stendai neregiams;
kombinuoti taktiliniai ir garso daugiafunkciniai terminalai.
Pagal poreikį, taktiliškai gali būti žymima ir atvaizduojama:
Objektai Kas atvaizduojama? Kaip žymima?
Vidaus patalpos: autobusų ir geležinkelio stotys, valstybinės įstaigos (Registrų centras, SODRA ir kt.), religinės reikšmės vietos bei pastatai (Arkikatedra, bažnyčios ir kt.), muziejai (Valdovų rūmai ir kt.), universitetai, poliklinikos ir ligoninės, baseinai, prekybos centrai ir kt; Informacija ant durų, koridoriai, vidaus patalpų pavadinimai (primamasis, kabinetai, tualetai, išėjimas), aukštų numeracija, laiptai, liftai bei mygtukai juose ir kt. Brailio raštas, etiketės, lipdukai, spec. ženklinimas, vedantys taktiliniai takai, garso įrašai ir signalai
Pastatai ir lauko teritorijos – turistiniai maršrutai, lankytinos vietos, aikštės, parkai, muziejai, viešojo transporto schemos, informaciniai stendai ir kt. Kelių, takų, pastatų, gamtinių objektų pavadinimai, paminklai ir kt. Brailio raštas, spec. ženklinimas, vedantys takai, garso pranešimų sistemos, nuotolinio valdymo pultai, sąsaja su išmaniaisiais telefonais.